Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

Archiwum

 
   

 

XXII zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

To już XXII zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” prowadzona przez Caritas Polska i Caritas Diecezjalne w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

W tegorocznej zbiórce żywności wzięło udział 46 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas oraz 6 opiekunów. Dzięki uprzejmości ludzi udało się zebrać 140 kg żywności z długim terminem ważności. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki i przekazane potrzebującym jako wielkanocna pomoc.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ich Wielkie Serce!!!


Akcja Caritas „Tak! Pomagam”

W sobotę 2 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności „TAK ! POMAGAM” organizowanej przez Caritas Polska.

W akcji wzięło udział 50 wolontariuszy  i 5 opiekunów.  Zbiórka żywności z długim terminem przydatności przeprowadzona została w sklepie „Biedronka” przy ulicy Włosiankarskiej. W sumie zebraliśmy ok. 170 kg żywności: makaronów, płatków śniadaniowych, cukru, kasz, ryżu, słodyczy itp. Był to czas intensywnej pracy, ale też radości. Pomimo kryzysu ludzie nadal pomagają i mają otwarte serca. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję: rodzicom  za przywożenie dzieci na daną godzinę, kierownictwu sklepu za miłe przyjęcie  oraz wszystkim, którzy wrzucali do koszyków produkty żywnościowe. Zebrane dary zostaną spakowane  i przekazane potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.


Październikowa kwesta SK Caritas

W pierwszą niedzielę października w całym kraju prowadzone są kwesty na rzecz Caritas, która jest duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego i największą organizacją społeczno-charytatywną w Polsce.

Szkolne Koło Caritas z naszej szkoły przeprowadziło zbiórkę do puszek przy Kościele św. Jerzego w Biłgoraju. Dzięki zebranym środkom w całej Polsce Caritas może nieść profesjonalną, wielowymiarową pomoc humanitarną i rozwojową potrzebującym na wszystkich kontynentach. Otacza opieką również rodziny, dzieci i młodzież w Polsce i za granicą, budząc w społeczeństwie postawy dobroczynności oraz angażowania się w działania charytatywne.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom ze SK Caritas.

Jak zwykle pokazaliście, że zawsze można na was liczyć!

Opiekunowie SK Caritas

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81,
Prowadzenie strony: Józef Osieł